Pielgrzymka do Włoch

Drodzy Klubowicze,

zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do zapisywania się na wyjątkową tygodniową pielgrzymkę do Włoch. W programie pielgrzymki Wenecja, San Marino, Loreto, Lanciano, Monte Cassino, Watykan, Rzym, Cascia, Asyż, Padwa.

Szczegółowy plan wyjazdu znajdziecie Państwo poniżej.

Serdecznie zapraszamy :)

Wlochy-pazdziernik-2016-1Wlochy-pazdziernik-2016-1

WENECJA, SAN MARINO, LORETO, LANCIANO, MONTE CASSINO,
WATYKAN, RZYM, CASCIA, ASYŻ, PADWA,


1 DZIEŃ – 08.10.2016

Wyjazd ok. 2.30 z miejsca zbiórki. Przejazd przez terytorium Czech, Austrii do Włoch.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ – 09.10.2016

Zwiedzanie jednego z najpopularniejszych turystycznych miast Włoch – WENECJI. Po śniadaniu przejazd tramwajem wodnym/ stateczkiem, zwiedzanie z przewodnikiem – m.in. plac i bazylika św. Marka, spacer uliczkami miasta.

12.00 – udział Mszy Świętej w Bazylice Świętego Marka. Msza Święta koncelebrowana odprawiana jest w języku włoskim . Po Mszy czas wolny. Popołudniu powrót na parking i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.


3 DZIEŃ – 10.10.2016

Przejazd do SAN MARINO – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury. Zwiedzanie miasta.
Czas wolny na zakup pamiątek.

Przejazd do LORETO. W tym niewielkim mieście znajduje się sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu maryjnego. Bazylika z XV w. mieści wewnątrz tzw. Święty Domek, który jest odwiedzany corocznie przez tysiące turystów z całego świata. Według legendy jest to odbudowany Dom Maryi, w którym nastąpiło zwiastowanie
i w którym mieszkał później Jezus z Rodzicami.
  To także jedno z czterech miejsc we Włoszech, gdzie znajduje się Polski Cmentarz Wojenny. Modlitwa przy grobach Polskich Żołnierzy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ – 11.10.2016
Przejazd do LANCIANO – gdzie miał miejsce pierwszy, potwierdzony Cud Eucharystyczny.
Przejazd do MANOPELLO. Miasteczko z kilkusetletnim kościółkiem Kapucynów. To w nim, od XVI wieku przechowywane jest VOLTO SANTO – Cudowne Oblicze. Msza Święta.

Wyjazd na MONTE CASSINO, nawiedzenie opactwa Benedyktynów oraz cmentarza żołnierzy polskich, złożenie kwiatów i zniczy. Msza Święta. Przejazd w stronę Rzymu.


5 DZIEŃ – 12.10.2016
Po śniadaniu przejazd do WATYKANU. Msza Święta. Audiencja papieska. ( audiencje w przypadku obecności Papieża w Watykanie).
Spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Fontanna 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Rzym Antyczny –
Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Forum Romanum. Obiadokolacja i nocleg.